VIII edycja konkursu – 2015

W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbył się finał VIII edycji konkursu „Mój sposób na biznes”. Po raz pierwszy w historii została przyznana pierwsza nagroda ex aequo dwóm firmom: GOTOMA, Magdalena Gołąb oraz CARPATUS, B-M-B Mirosława Bugara. Trzecie miejsce zajęła firma Mariposa s.c., Michał Leśniak, Anna Leśniak. Nagrody laureatom wręczył prezydent Ryszard Nowak, Marta Mordarska, przewodnicząca Kapituły Konkursowej i pełnomocnik prezydenta ds. społecznych, a także Teresa Połomska, wicedyrektor Sądeckiego Urzędu Pracy.

– To ósma edycja konkursu i inaugurowanie jej to wielki zaszczyt dla mnie. Tym bardziej, że decyzja o organizacji konkursu i wyróżnianiu sądeckich przedsiębiorców, osób od których zależy rynek pracy, zapadła zaraz po objęciu przeze mnie urzędu prezydenta. Szczególne ukłony dla tych, którzy potrafili przejść przez te lata, pomimo trudności, z sukcesami. Dzisiaj rynek pracy jest trudny, przedsiębiorcom żyje się niełatwo. Dlatego bardzo dziękuję za ciężką pracę i wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu i energii, będzie lepiej nie tylko w Nowym Sączu, ale i w Polsce – mówił prezydent Ryszard Nowak.
Kapituła Konkursowa oprócz trzech najważniejszych nagród przyznała wyróżnienia dla przedsiębiorców, którzy poprzez swoją codzienną pracę wpływają pozytywnie na lokalny rynek, także poprzez tworzenie nowych miejsc pracy. Do wyróżnionych firm należą:

  • FitNation sp. z o.o., sp. k., ul. Magazynowa 7, Nowy Sącz
  • Globmet, Marek Bogaczyk, ul. Długosza 43g, Nowy Sącz
  • Animaniak – Animacja Dzieci, Justyna Kiełcz,  ul. św. Kunegundy 51, Nowy Sącz
  • F.H.U. „Royal”, Jacek Kowalczyk, ul. Freislera 2, Nowy Sącz
  • Tech Stal, Łukasz Kozera, Świniarsko 273, Chełmiec
  • Rzemiosło Lodziarskie i Cukiernicze, Luiza Pawłowska – Ryfiak, ul. Wałowa 1, Nowy Sącz
  • Tomasz Gałat Fabryka Okien Drzwi, Fine, Dronavista.pl, ul. Towarowa 3, Nowy Sącz
  • UNDECO, Tomasz Kalarus, ul. Jeziorańskiego 5, Nowy Sącz

Do udziału w finale VIII edycji konkursu „Mój sposób na biznes” organizatorzy zaprosili Bogusława Popielę. Prezes firmy Centrum opowiedział o drodze do sukcesu jaką przeszło rodzinne przedsiębiorstwo w okresie 30 lat swojej działalności. Szczególne podziękowania, za wspieranie lokalnego rynku pracy, przekazał prezydent Ryszard Nowak wręczając okolicznościową statuetkę.

Celem organizowanego od ośmiu lat konkursu „Mój sposób na biznes” jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, promowanie dobrych praktyk i zachęcanie do zakładania nowych firm oraz tworzenia miejsc pracy. To również popularyzacja własnej aktywności przedsiębiorców poprzez zaangażowanie w rozwój firmy.

Finał konkursu uświetniły od strony artystycznej wokalistki z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
Więcej o nagrodzonych i wyróżnionych firmach: www.supnowysacz.praca.gov.pl.