V edycja konkursu – 2012

Specjalistyczne Centrum Medyczne „Novo-Med” Maciej Jurkiewicz zwyciężył w V edycji Konkursu Mój Sposób na Biznes. Drugie miejsce zajęła spółka „JAROLA” s.c. Hajnosz-Michalik Aleksandra, Wingralek Jarosław, a trzecie – PRACOWNIA FLORYSTYCZNA Anny Brdej. Wyróżnienia zdobyli AK Beauty Line Aneta Kaszowska, ZAZA Iwona Skocka, PROXIMA Biuro Rachunkowe Dorota Polańska, Bl System Łukasz Belski. „Mój sposób na biznes – to mój sposób na sukces” – mówił gratulując laureatom i uczestnikom konkursu prezydent Ryszard Nowak. Prezydent podziękował wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w kolejnej edycji konkursu, który promuje przedsiębiorczość i samozatrudnienie.

– Dzięki staraniom Sądeckiego Urzędu Pracy udało się pozyskać w ostatnich dwóch latach kwotę prawie 29 mln zł z przeznaczeniem na aktywizację lokalnego rynku pracy, w ramach której skorzystało prawie 3 600 osób. Większość środków – prawie 87% została przeznaczona na finansowanie programów związanych bezpośrednio lub pośrednio ze wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości. Łącznie w tym czasie powstało prawie 600 firm na bazie środków Funduszu Pracy, 310 pracodawcom częściowo sfinansowano utworzenie nowych miejsc pracy, a 1 285 osób odbyło staż, po zakończeniu którego ok. 40% znalazło lub znajdzie zatrudnienie – mówił prezydent.

Podczas Gali o swojej firmie, początkach kariery, sposobie na biznes i sukcesie opowiedział Sławomir Bugajski, właściciel firmy „Bugajski”. „Moja droga sukcesu? To ryzyko i dążenie do celu. To, co się nie uda raz, drugi, piąty – to na pewno uda się za szóstym razem – mówił do uczestników Gali. Taki już jestem. Kiedyś zawodowo uprawiałem kolarstwo, dążyłem do sukcesu. Nie ważne są pieniądze, ale właśnie chęć osiągnięcia wcześniej założonego celu. Nic nie jest niemożliwe. Dzisiaj zatrudniam ponad 100 osób, firma istnieje 20 lat, zaopatrujemy sieć sklepów we Francji i poszerzamy produkcję. Zatrudniamy kolejne osoby i mam satysfakcję, że właśnie zatrudniamy, a nie zwalniamy. I trzeba pamiętać, że tak jak w sporcie, jak jest pod górkę, to za chwilę, za parę metrów będzie z górki. Życzę, aby każdy, kto zacznie swój biznes, osiągnął cel.”

Następnie prezydent Ryszard Nowak, Przewodnicząca Kapituły Marta Mordarska i Dyrektor SUP Stanisława Skwarło wręczyli laureatom i uczestnikom V edycji konkursu nagrody i pamiątkowe grawertony.